Skin Whiteningbuy prozacdepression medicinesleeping tabletsanti depression medicationchecks online cheapanti depression medicationanti depressant

Podkreślamy Twoją kobiecość

Jak prawidłowo wyczyścić lodówkę

Lodówka to najważniejszy element wyposażenia dzisiejszej kuchni, tam przechowujemy żywność, czyli produkty które przecież spożywamy, a ta zawiera mnóstwo bakterii, więc konieczne jest zachowanie higieny w celu uniknięcia zatrucia i wyeliminowania nieprzyjemnego zapachu.  Chociaż mycie lodówki może wydawać się żmudnym zajęciem, wcale takie nie jest, a z naszym poradnikiem nie zajmie więcej niż 20 minut. Najpierw należy oczywiście wyjąć z lodówki wszystkie produkty, sprawdzić terminy ważności na opakowaniach oraz dokładnie obejrzeć surowe produkty pod kątem oznak zepsucia i wyrzucić. Z wnętrza naszej lodówki wyjmujemy również wszystkie ruchome części, jak półki, również z drzwi, i szuflady, a najwygodniej będzie myć je w dużej misce lub wannie.

Do czyszczenia lodówki używamy roztworu ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń (konieczne jest potem spłukanie wszystkiego czystą wodą), jednak najlepsza jest mieszanka wody i sody oczyszczonej, gdyż nie jest toksyczna i nie powoduje zadrapań, a przygotowujemy ją w stosunku 2 łyżki sody na miskę wody. W tak przygotowanym środku myjącym zanurzamy czystą ściereczkę i przechodzimy do mycia lodówki.

Zaczynamy od wyjętych półek i szuflad, które, jeśli zdecydowaliśmy się na mycie w wannie, warto najpierw spryskać ciepłym prysznicem w celu łatwiejszego usunięcia zanieczyszczeń. Dokładnie wycieramy je z każdej strony, zwracając szczególną uwagę na szczeliny, gdzie bardzo często zalegają resztki jedzenia czy zaschniętych płynów. Pamiętajmy o częstym płukaniu szmatki w czystej wodzie przed ponownym zanurzeniem jej w naszym roztworze, inaczej roztwór sody i wody zamieni się w roztwór sody, wody i brudu, który rozetrzemy na pozostałych do umycia częściach.

Umyte półki pozostawiamy do wyschnięcia i dokładnie myjemy wnętrze lodówki, tu również zwracamy uwagę na wszelkie szczeliny, zagięcia formy, gdzie może osadzać się brud. Nie zapominamy o drzwiach, z których też usunęliśmy półki, dzięki czemu łatwiej umyć całą ich powierzchnię. Następnie wszystko, co jeszcze nie wyschło, wycieramy suchym, czystym kuchennym ręcznikiem i układamy półki na miejscach.

Nie zapominajmy o wytarciu wszystkich pojemników z żywnością, tubek z ketchupem, pudełek z masłem, czy słoików z konfiturami – zazwyczaj są one ubrudzone od naszych dłoni i mają klejące denka, a przecież nie chcemy zmarnować wykonanej przez nas przed chwilą pracy i ponownie ubrudzić lodówki. Tak przygotowane pojemniki możemy z powrotem ułożyć na półkach.

Ostatni etap to wymycie lodówki z zewnątrz i do tego możemy już użyć mocniejszego detergentu. Wycieramy dokładnie drzwi (dotykamy ich przecież nie zawsze czystą ręką), boki oraz górę, gdzie zazwyczaj osiada spora warstwa kurzu, który w kuchni przez wilgoć i opary tłuszczu przykleja się i zaniedbany trudno zmyć.

Tak dokładne sprzątanie wystarczy wykonać raz w miesiącu, drugi raz można zrezygnować z wyjmowania półek. Jak sami widzicie, sprzątanie lodówki wcale nie jest nieprzyjemnym i pracochłonnym zajęciem, a efekt nie tylko cieszy oko, ale też zapobiega poważnym dla naszego zdrowia konsekwencjom.

6 odpowiedzi na „“Jak prawidłowo wyczyścić lodówkę””

 1. chris pisze:

  O kurcze, mam lodówke od kilku lat i jeszcze nigdy jej nie myłem. I żyję :)

 2. Ania pisze:

  a może wrzucić półki do zmywarki? Same się umyją.

 3. ala123 pisze:

  Nie wpadłabym na to, by myć półki w wannie (zawsze męczyłam się „normalnie”). Tak faktycznie będzie szybciej :D

 4. oicio pisze:

  miska wody jest pojeiem raczej wzglednym. nie dalo sie tego przelozyc litry? poza tym artykul cacy!:)

 5. anet pisze:

  faktycznie teraz mycie lodówki wydaje się o wiele prostsze

 6. Iga pisze:

  Jeszcze trzeba pamiętać o uszczelce, tej gumowej, która ma dużo szczelin, a w nich zalega mnóstwo brudu. Ja ją czyszczę wacikami, takimi do uszu, zanurzonymi w płynie ajax.

Dodaj komentarz

buy meridia onlineоформить кредитную карту онлайн