Skin Whiteningbuy prozacdepression medicinesleeping tabletsanti depression medicationchecks online cheapanti depression medicationanti depressant

Podkreślamy Twoją kobiecość

Rośliny w Twoim domu

Wnoszą do pomieszczenia życie, tworzą jego klimat, pozwalają wydobyć zalety i ukryć wady. Są niezawodną ozdobą przez okrągły rok. Bez nich mieszkanie wygląda surowo, bezdusznie, niczym sklep meblowy. Ale jak znaleźć dla roślin optymalne miejsce i wyeksponować ich urodę?
Tworząc w mieszkaniu kompozycje z kwiatów doniczkowych zawsze należy brać pod uwagę, czy w danym miejscu rośliny będą się dobrze czuły. Od tego zależy ich kondycja, a więc również efektowny wygląd kwiatów i całego pomieszczenia.

 • Żadna roślina nie powinna być potrącana, czyli stać blisko ciągów komunikacyjnych.
 • Jeżeli w domu mamy nałogowych palaczy pamiętajmy, że dymu tytoniowego nie znoszą krotony, paprocie, kalanchoe i begonie.
 • W kuchni z kuchenką gazową nie będą ładnie rosły difenbachie, chińskie róże, maranty, skrzydło kwiaty, skrętniki.
 • Zimnych przeciągów mogą nie przetrwać: azalia, dracena, kaladium, kordylina, afelandra, peperomia.
 • Paprocie najlepiej czują się w miejscach zacienionych i wilgotnych.
 • Popularne pnące figowce i kalanchoe lubią stanowiska niezbyt wilgotne ale jasne.
 • Rośliny najmniej wymagające i rozwijające się w praktycznie każdych warunkach to: echmea, fatsja japońska, asparagus, aspidistra, chamedora, zielistka, hedera, zamiokulkas zamiolistny.

Przy zestawianiu kwiatów musimy pamiętać, ze niektóre z nich cechuje spory indywidualizm i nie przepadają za towarzystwem, np.: anturium, araukaria, stefanotis, niecierpek, palma daktylowa, cyklamen, hoja. W tworzeniu kompozycji dajmy kwiatom trochę przestrzeni, żeby nie traciły dekoracyjnych kształtów czy ozdobnego przebarwienia przez zbytnie zacienienie. Korzenie również potrzebują trochę miejsca, dlatego najlepiej ustawiać kwiaty w osobnych doniczkach, czego dodatkową zaletą jest możliwość dowolnego przestawiania i poprawiania kompozycji w zależności od pory roku i kwitnienia.

9 odpowiedzi na „“Rośliny w Twoim domu””

 1. MoniQa pisze:

  Witam!Chciałabym zapytać i prosic o radę ponieważ mam syngonium,któremu od niedawna zaczęły żółkąć liście i nie wiem dlaczego?Wspomnę jeszcze,że stoi na połudnowym parapecie,który raczej jest dobrze oświetlony.Czy być może od nadmiernego oświetlenia tak się dzieje?

 2. Cecylia pisze:

  najlepiej podlewaj tyle ile trzeba sprawdzaj wilgotność ziemi – paproć nie lubi gdy ma zbyt mokro. lepiej gdy jest od czasu do czasu przesuszona niż gdyby miała za mokro.

 3. bozena pisze:

  ile razy powinnam podlewac paproc

 4. bierny palacz pisze:

  :Jeżeli w domu mamy nałogowych palaczy pamiętajmy, że dymu tytoniowego nie znoszą krotony, paprocie, kalanchoe i begonie.: – — A moja paproć wręcz uwielbia dym z papierosów mego męża,jak przestawiłam ją do innego pokoju to zmarniała-odżyła po powrocie do zadymionego pokoju.

 5. efa pisze:

  Mam pytanie. dostałam ładnego kwiatka i chciałabym sie dowiedziec jak go pielęgnowac i coś wiecej na jego temat, ale nie iwem jak sie nazywa(ofiarodawca takze…). Podłuzne liscie na obrzezach rozowawe.

 6. Inga pisze:

  Dlaczego opadają liście z zamiokulkas zamiolistny

 7. Irena pisze:

  Dzień dobry
  Mam problem z paprociami. Niedawno przeprowadziłam się i wszystkie paprocie (a jestem ich fanatyczką) przeniesione z poprzedniego miejsca zamieszkania „padły”. Obecnie jestem na etapie ich uzupełniania. Jednak mimo wszelkich wysiłków te nabyte już na nowym miejscu też nagminnie mi opadają. Nie wiem co mam robić, jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna.
  Mam również roślinę o nazwie ZAMIOCULCAS jest to piękny kwiat doniczkowy, który jak się dowiedziałam jest łatwy w pielęgnacji. Jednak ostatnio zauważyłam, że traci ciemnozieloną barwę liści, proszę o radę.

 8. syngonium pisze:

  Syngonium nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia, może rosnąć w cieniu, potrzebuje torfowej ziemi i umiarkowanego podlewania, czyli w sumie całkiem łatwa w uprawie roślina. To jest pnącze gdzieś z Ameryki Łacińskiej, więc lubi ‚deszczyk’, czyli trzeba ją często spryskiwać, najlepiej miękką wodą.

 9. marta pisze:

  dzień dobry.Chciałabym zapytać czy ktoś może wie jak pielęgnować SYGONIUM BUTTERFLY?

Dodaj komentarz

buy meridia onlineоформить кредитную карту онлайн